Wyposażenie Tamara  

Zestaw a panel prysznicowy – które rozwiązanie jest lepsze?

Kabiny prysznicowe to rozwiązanie, z którego korzysta bardzo wielu Polaków. Trudno jest się temu zresztą dziwić – nie wszystkie łazienki są w stanie pomieścić dodatkowo wannę, zaś ogólna wygoda kabin sprawia, że są one niezwykle przystępną opcją.

Dobierając wyposażenie prysznicowe, nierzadko przyjdzie się nam jednak zmierzyć z dylematem, jakim jest wybór pomiędzy zestawem a panelem. Nie da się bowiem ukryć, że zarówno zestaw natryskowy, jak i nowoczesna konsoleta posiadają wiele zalet. Szykując się więc do urządzenia nowej łazienki, lub renowacji obecnej, warto jest przyjrzeć się dokładnie dostępnym opcjom i ocenić samemu, która z nich będzie dla nas najlepsza.

Różnice między panelem a zestawem

W przeciwieństwie do panelu prysznicowego, zestaw natryskowy skupia się wyłącznie na najbardziej potrzebnych elementach. Składa się on z drążka, uchwytu, węża, zamocowań oraz słuchawki, zaś w przypadku niektórych modeli – także deszczownicy. Dzięki temu, opcja ta jest nie tylko tańsza, ale też bardziej kompaktowa. Z tego też powodu, zestaw jest znakomitym wyborem dla właścicieli mniejszych łazienek oraz osób, które nie potrzebują zaawansowanych funkcji kąpieli.

Panel prysznicowy jest z kolei alternatywą znacznie droższą, wymagającą większej ilości wolnej przestrzeni wewnątrz kabiny. Oprócz standardowego wyposażenia, znajdziemy tu również maskownicę, wyposażoną nierzadko w podręczne półki. Panele prysznicowe to także specjalne dysze do hydromasażu oraz baterie termostatyczne. Wszystko to sprawia, że codzienne kąpiele mogą przeistoczyć się w doznania, porównywalne z wizytą w salonie spa.

Rodzaj zestawu prysznicowego

Decydując się na zakup zestawu natryskowego, pamiętajmy, że osprzęt ten jest dostępny zarówno w wersji standardowej, jak i podtynkowej. To, który z nich lepiej sprawdzi się w naszej łazience, zależy wyłącznie od naszych potrzeb. Wariant podtynkowy umożliwia nam schowanie wszystkich przewodów, pozostawiając na wierzchu wyłącznie wylewkę oraz elementy regulujące temperaturę. Wersje standardowe wciąż cieszą się jednak niesłabnącym zainteresowaniem, ze względu na spory wybór dostępnych designów. Nasza decyzja zależeć więc będzie wyłącznie od obranej przez nas aranżacji. Warto zajrzeć na https://vigourpolska.pl/