Aranżacje Tamara  

Uroki minimalistycznych łazienek

Chociaż klasyczne łazienki, z wannami na lwich łapach oraz stylowymi wykończeniami, w dalszym ciągu uchodzą za symbol elegancji i przepychu, to właśnie minimalizm jest obecnie wiodącym trendem. Powód jest prosty – nasze mieszkania i domy stają się coraz bardziej nowoczesne, co odbija się również na tym, w jaki sposób podchodzimy do aranżacji.

Armatura prosta, na przykład z popularnej serii Vigour Clivia, jest przy tym dużo przystępniejsza od wyszukanej klasyki, zarówno pod kątem designów, jak i ceny. Mniej skomplikowane formy znakomicie wkomponowują się również w pomieszczenia mniejsze, w których opcje aranżacyjne nierzadko są dość utrudnione. W niniejszym artykule opowiemy Wam, dlaczego naprawdę warto jest zdecydować się na tego typu rozwiązanie.

Praktyczność minimalistycznej armatury

Współczesne wyposażenie łazienek to przede wszystkim prostsze zachowanie czystości w pomieszczeniu. Umożliwiają nam to takie nowatorskie armatury, jak chociażby miska bezkołnierzowa do WC. Brak miejsc trudno dostępnych wewnątrz toalety ułatwia wodzie spłukiwanie wszystkich bakterii. Nie musimy jednocześnie martwić się o konieczność stosowania silnych detergentów – zahamowanie rozwoju zarazków zapobiega bowiem powstawaniu uporczywych zabrudzeń. Nie inaczej jest tu również w przypadku pozostałych elementów armatury. Współczesne wyposażenie łazienkowe to chociażby naścienne uchwyty na kubki, przydatne podczas mycia zębów, a także wygodne dozowniki mydła. Na uwagę zasługują tu również głowice umywalkowe Clivia EkoPlus, wyposażone w specjalny przycisk, ograniczający temperaturę oraz przepływ wody.

Piękno armatury nowoczesnej

Prosta forma armatury współczesnej nie oznacza wcale, że bazujący na niej wystrój nie może zniewalać pięknem. Dzięki idealnie dobranym kształtom oraz szerokiej gamie dostępnych wariantów kolorystycznych, minimalistyczne wyposażenie łazienkowe jest w stanie nadać wnętrzu zupełnie nowego charakteru. Nie bez znaczenia jest tu także wysoka jakość materiałów, wykorzystywanych w produkcji misek bezkołnierzowych tudzież umywalek. Pokryte specjalną warstwą ochronną, są one odporne na nagłe zmiany temperatur, wilgoć oraz osadzanie się na nich kamienia. Warto zajrzeć na https://vigourpolska.pl/