Toalety Tamara  

Toalety bezkołnierzowe i zwykłe – które z tych rozwiązań jest lepsze?

Czysta toaleta to coś, o czym marzy zapewne wielu z nas. Nie da się bowiem ukryć, że w wielu przypadkach, nawet przy regularnym czyszczeniu, pozbycie się nieestetycznych zabrudzeń staje się niezwykle trudne.

Powodem są tu przede wszystkim bakterie, zalegające w miejscach trudno dostępnych. Z upływem czasu, ich rozwój powoduje powstawanie rzucających się w oko przebarwień, odrzucających nie tylko wyglądem, ale również zapachem. Z tego też powodu, wiodący producenci armatury łazienkowej opracowali nowoczesne rozwiązanie, jakim są muszle bezkołnierzowe, stanowiące współczesną alternatywę dla tradycyjnych toalet. Unikatowa forma muszli pozbawionych kołnierzy sprawia, że utrzymanie czystości w łazience staje się prostsze i szybsze. W niniejszym artykule opowiemy Wam o głównych różnicach pomiędzy toaletami bezkołnierzowymi oraz zwykłymi.

Konstrukcja ma znaczenie

W przeciwieństwie do standardowych modeli toalet, muszle bezkołnierzowe nie posiadają charakterystycznego wgłębienia pod krawędzią. To właśnie te miejsca sprzyjają stopniowemu pogarszaniu się stanu wizualnego muszli, ponieważ bardzo trudno jest pozbyć się z nich wszelkich zanieczyszczeń. Dotyczy to zarówno spłukiwania, jak i prób usunięcia nieczystości za pomocą szczotki. Prostszy design toalet bezkołnierzowych sprawia, że woda obmywa ich wnętrze równomiernie, usuwając większość bakterii. Nowoczesna forma misy ma również pozytywny wpływ na estetykę spłukiwania, niwelując chlapanie na ściany i podłogę.

Nowy standard rynkowy

Chociaż toalety z kołnierzami wciąż dominują w naszym kraju z racji wieku większości łazienek, nowo urządzane wnętrza stawiają właśnie na muszle bezkołnierzowe. Stylowy design czyni je bowiem efektownym akcentem minimalistycznych, nowoczesnych aranżacji, zaś mniejsze zużycie wody i brak konieczności stosowania silnych detergentów sprawiają, że docenią je również miłośnicy ekologicznych rozwiązań. Toalety tego typu znajdziemy w ofercie wiodących marek, takich jak popularna Vigour. Tylko zakup u wiarygodnego sprzedawcy będzie bowiem dla nas pełną gwarancją najwyższej jakości nabytej armatury. Warto zajrzeć na https://vigourpolska.pl/