Toalety Tamara  

Toalety bezkołnierzowe – dlaczego warto mieć je w swoim domu?

Planując zakup wyposażenia do łazienki, z pewnością zetkniemy się z nowatorską opcją, jaką jest miska WC bezkołnierzowa. Rozwiązanie to bardzo szybko pozyskało sobie sympatię użytkowników na całym świecie, w tym także i w naszym kraju.

Powód jest prosty – oprócz nowoczesnego designu, miski typu rimless odznaczają się zwiększeniem ergonomii podczas spłukiwania oraz dużo prostszym czyszczeniem. Ta druga zaleta jest tu szczególnie istotna, ponieważ, jak przyzna zapewne wielu z nas, doprowadzenie muszli klozetowej do stanu czystości bardzo często wiąże się z długim, męczącym szorowaniem. Z tego też powodu, w niniejszym artykule opowiemy, dlaczego wymiana tradycyjnej toalety na wariant bezkołnierzowy jest naprawdę opłacalna.

Efektywność toalet bez kołnierza

Toalety bezkołnierzowe zawdzięczają swoją nazwę nowatorskiej konstrukcji, pozbawionej wewnętrznego rantu. Zamiast charakterystycznego kołnierza, znajdziemy w nich delikatne wgłębienie, do którego znacznie łatwiej można dostać się podczas regularnych porządków. Brak trudno dostępnych zakamarków ogranicza znacząco rozwój szkodliwych bakterii, a także utrudnia kamieniowi osadzanie się. Podczas spłukiwania wody usuwana jest większość zanieczyszczeń, dzięki czemu toaleta pozostaje czysta, nie wymagając od nas długiego szorowania i wdychania oparów detergentów. Miska WC bezkołnierzowa jest przy tym rozwiązaniem bardzo ekologicznym, co ma szczególne znaczenie w dzisiejszych czasach. W porównaniu z modelami tradycyjnymi, armatura tego typu zużywa nawet do 30 procent mniej wody podczas spłukiwania.

Nowoczesna estetyka

Oprócz znakomitej skuteczności, toalety bezkołnierzowe odznaczają się również stylowym wyglądem. W ofercie renomowanych producentów znajdziemy nawet warianty wiszące, ułatwiające dodatkowo mycie podłogi. A jeśli planujemy urządzenie całej łazienki, warto jest postawić na toaletę, należącą do ogólnej serii produktów. Przykładem jest tu chociażby minimalistyczna seria Vigour Clivia, idealnie wpasowująca się w nowoczesne wnętrza o dowolnym metrażu. Uzyskamy bowiem wówczas spójność wystroju, czyniąc łazienkę jeszcze bardziej efektowną wizualnie. Warto zajrzeć na https://vigourpolska.pl/