Baterie Tamara  

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając baterię prysznicową

Planując zakup wyposażenia do nowej lub odnawianej łazienki, nie powinniśmy zapominać o zachowaniu odpowiedniej równowagi między praktycznością a stylem armatury. Potrzeby każdego z nas są bowiem bardzo zróżnicowane, zarówno pod kątem aranżacji, jak i oczekiwań względem funkcjonalności.

Warto jest więc zastanowić się dokładnie, co naprawdę powinno znaleźć się w naszej łazience. Szczególnie, że współczesny rynek oferuje nam znacznie więcej możliwości, niż ten sprzed kilku lat. Dotyczy to również baterii natryskowej, będącej niezbędnym elementem każdej łazienki, wyposażonej w kabinę prysznicową. W niniejszym artykule opowiemy Wam o istotnych parametrach, którym powinniśmy przyjrzeć się podczas zakupu baterii.

Styl wizualny

Bez względu na to, czy wybieramy baterię natryskową przed czy też po znalezieniu odpowiadającej nam kabiny, warto jest pomyśleć nad tym, w jaki sposób chcemy wkomponować ją w ogólny wystrój pomieszczenia. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele zróżnicowanych rozwiązań, od nowoczesnych modeli z pojedynczą dźwignią do zmiany temperatury, po klasyczne baterie z kurkami. Dzięki temu, bez większych problemów znajdziemy pośród nich armaturę, która przyozdobi całe wnętrze. Jeśli preferujemy z kolei minimalizm, lub po prostu zależy nam na jak największej ilości zaoszczędzonego miejsca, możemy sięgnąć po model podtynkowy. Armatura tego typu umożliwi nam schowanie przewodów za ścianą, pozostawiając na wierzchu tylko najistotniejsze elementy.

Funkcjonalność baterii

Montując baterię prysznicową, powinniśmy umieścić jej element regulujący na wysokości około 110-130 cm od brodzika. Dzięki temu, korzystanie z prysznica będzie komfortowe dla wszystkich użytkowników. Pamiętajmy również, aby nie mocować głowicy zbyt nisko – w przeciwnym razie, będziemy przez cały czas zahaczać o nią głową. Standardową wysokością jest tu 180 cm od brodzika. Wybierając baterię natryskową, warto jest też sprawdzić, czy interesujący nas model został wyposażony w termostat. Ta niezwykle przydatna funkcja pozwoli nam uniknąć nagłego oblania gorącą lub lodowatą wodą, zwiększając tym samym ogólną wygodę, płynącą z codziennych kąpieli. Warto zajrzeć na https://vigourpolska.pl/