Baterie Tamara  

Jak dobrać baterię umywalkową do naszej łazienki?

Wybierając nowe wyposażenie dla naszego domu, nie powinniśmy zapominać o odpowiednich bateriach do łazienki. To właśnie ten element armatury będzie bowiem wykorzystywany najczęściej. Mycie rąk po skorzystaniu z toalety, szczotkowanie zębów rano i wieczorem, nakładanie makijażu przed wyjściem – to tylko niektóre z przykładów naszych codziennych rytuałów.

Odpowiednio przygotowana umywalka stanowi tu niezbędną podstawę, jeśli zależy nam na komforcie użytkowania. Wybór baterii jest jednak naprawdę ogromny, co potrafi utrudnić znacząco podjęcie ostatecznej decyzji. Z tego też powodu, jeszcze przed wybraniem się do sklepu powinniśmy zapoznać się bliżej z podstawowymi regułami, dotyczącymi doboru armatury. Pozwoli nam to jednocześnie na uniknięcie kosztownej wymiany zainstalowanej baterii. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Stojące czy naścienne?

To, czy w naszym domu lepiej sprawdzi się bateria naścienna czy też stojąca, zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób ułożone są rury w naszym domu tudzież mieszkaniu. To właśnie ten czynnik decyduje bowiem o tym, czy przyłącza znajdują się w ścianie, czy też podłodze lub tuż przy niej. W większości przypadków możemy natknąć się na przyłącza naścienne – pojawiają się one bowiem w praktycznie każdym mieszkaniu, a nawet w wielu domach jednorodzinnych. Oczywiście, instalację domową możemy także zmodyfikować. Należy jednak pamiętać, że tego typu procedury są dość kosztowne.

Estetyka baterii

Bez względu na to, czy interesuje nas nowoczesna bateria naścienna, czy też model stojący w klasycznym wydaniu, nie zapominajmy, że armatura ta powinna pasować do charakteru pomieszczenia. Jednym z najistotniejszych czynników jest tu rozmiar baterii. Powinien on współgrać z umywalką w zbalansowany sposób. Pamiętajmy, że jeśli urządzamy dopiero całe pomieszczenie, a konkretne baterie do łazienki już wpadły nam w oko, możemy dobrać umywalkę pod ich kątem. Ciekawym rozwiązaniem jest tu również sięgnięcie po armaturę, pochodzącą z jednej serii. Wiodące marki pokroju Vigour oferują nam bowiem spory wybór stylowych elementów wyposażenia, które z pewnością trafią w gusta entuzjastów wystroju nowoczesnego. Warto zajrzeć na https://vigourpolska.pl/