Wyposażenie Tamara  

Efektowna prostota, czyli obecne trendy armatury łazienkowej

Trendy armatury łazienkowej zmieniają się dość radykalnie. Jeszcze kilka lat temu, w naszych domach królowały często ciemne kolory oraz wanny w zabudowie. Obecnie, największą popularnością cieszą się aranżacje mocno nowoczesne, o prostych wykończeniach elementów oraz ogólnej oszczędności.

Moda ta jest szczególnie popularna pośród posiadaczy małych łazienek, aczkolwiek nawet i pomieszczenia większe powoli odchodzą od dawnego przepychu. Zmianie uległy również preferencje kolorystyczne – akcenty złote lub białe zostały zastąpione barwami chłodniejszymi. Trudno jest się temu zresztą dziwić, z racji tego, że szarość tudzież granat lepiej wkomponowuje się w oszczędnie urządzone wnętrze. Oto przykłady modnych rozwiązań, po które coraz chętniej sięgają obecnie Polacy.

Umywalki stawiane

Chociaż umywalki tego typu są dedykowane przede wszystkim właścicielom niewielkich łazienek, w których konieczne jest odpowiednie zagospodarowanie miejsca na szuflady, obecnie sięga się po nie również w większych pomieszczeniach. Głównym powodem, dla którego osprzęt ten stał się trendem armatury, jest jego unikatowa estetyka. Ponieważ umywalki stawiane nie są wpuszczane w blat, w przeciwieństwie do wciąż popularnych u nas wariantów standardowych, ich design z pewnością przykuje uwagę odwiedzających nas gości. Armatura tego typu zachwyca również zróżnicowaniem dostępnych kształtów. Renomowane marki, takie jak popularna Vigour, wykorzystują przy tym w ich produkcji wytrzymałą ceramikę, zabezpieczoną dodatkowo przed kamieniem.

Wiszące toalety bezkołnierzowe

Bezkołnierzowe miski WC, nazywane również toaletami rimless, to kolejny trend armatury, cieszący się rosnącym uznaniem w naszym kraju. Oprócz unikatowego designu, toalety tego typu posiadają mniej miejsc trudno dostępnych wewnątrz muszli, co ułatwia zarówno spłukiwanie, jak i czyszczenie toalety za pomocą szczotki. Prostsza forma uniemożliwia bakteriom dalszy rozwój, zaś regularne mycie muszli trwa znacznie szybciej i nie wymaga od nas używania silnych środków czyszczących. Wyjątkowa konstrukcja miski sprawia jednocześnie, że podczas spłukiwania woda nie chlapie na podłogę, zaś jej zużycie zostaje zredukowane nawet o 30 procent. Warto zajrzeć na https://vigourpolska.pl/