Baterie Tamara  

Baterie podtynkowe – co powinniśmy wiedzieć na ich temat?

Baterie podtynkowe to nowoczesne rozwiązanie, cieszące się rosnącym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Minimalizm jest bowiem stylem niezwykle modnym w naszych czasach, umożliwiając nam zmniejszenie ilości widocznej armatury łazienkowej.

A ponieważ sterylne, chłodne wnętrza są obecnie utożsamiane z postępującą nowoczesnością, naprawdę trudno jest się dziwić faktowi, że to właśnie bateria podtynkowa wannowa należy do najchętniej wybieranych osprzętów łazienkowych. Rozwiązanie to nie ustępuje bowiem w żadnym stopniu modelom standardowym, jeśli chodzi o efektowność dostarczania wody bieżącej. Jego estetyka sprawia jednak, że nawet mniejsze łazienki są w stanie nabrać zupełnie nowego charakteru. Oto, dlaczego naprawdę warto jest zainwestować w nowoczesne baterie podtynkowe.

Charakterystyka baterii podtynkowych

Nazwa baterii tego typu bierze się z faktu, że większa jej część jest chowana pod tynkiem. Jedynymi widocznymi elementami są tu wylewka oraz pokrętła tudzież dźwignia regulacji temperatury. Dzięki temu, zainstalowana armatura zabiera mniej wolnej przestrzeni. Niewątpliwym atutem jest tu również ogólna estetyka takiego rozwiązania. Zmniejszona ilość widocznych elementów nie tylko nie zaburza wybranego przez nas wystroju, ale również ułatwia czyszczenie armatury. Na rynku dostępne są zróżnicowane warianty tego typu osprzętu, takie jak bateria podtynkowa wannowa, prysznicowa tudzież umywalkowa. Umożliwi nam to dobranie najodpowiedniejszej opcji dla naszej łazienki.

Montaż baterii podtynkowej

Zanim zabierzemy się za wyłożenie ścian glazurą lub innym wykończeniem, powinniśmy umieścić w nich instalację podtynkową. W tym celu, konieczne będzie wykucie otworu w odpowiednim miejscu, aby możliwe było skuteczne schowanie baterii podtynkowej wannowej tudzież umywalkowej, a także uzyskanie dostępu do rur. Następnie, konieczne jest wykonanie specjalnych bruzd, dzięki którym woda będzie w stanie przedostać się do wylewki. Ostatnim krokiem jest tu dokładne sprawdzenie szczelności instalacji, zanim przejdziemy do wykańczania ściany. Pamiętajmy przy tym, że nie musimy być tu zdani wyłącznie na siebie – w większości przypadków, uzyskujemy bowiem możliwość skorzystania z usług profesjonalnego hydraulika-montażysty. Warto zajrzeć na https://vigourpolska.pl/